Angol megyei szavalóversenyt rendeztünk iskolánkban

2017.12.01

A megyei angol nyelvű szavalóversenyünket immár 20. alkalommal rendeztük meg a felső tagozatosok számára 2017. november 30-án, csütörtökön.

2017-ben is egy újabb jubileumot ünnepeltünk: november 30-án huszadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a megyei angol versmondó versenyt. A megyei szintű megmérettetésre ezúttal is azon tanulókat vártuk, akik előzetesen városi-, illetve regionális szavalóversenyeken 5-6. valamint 7-8. évfolyamos kategóriákban helyezést értek el. 

Idén rekordot döntve 23 borsodi általános iskola 57 tanulója nevezett két korcsoportban (5.-6. osztály és 7.-8. osztály).

A versenyt köszöntőjével Budai Erzsébet igazgató asszony nyitotta meg, majd tagintézményünk vezetője, Buczkóné Pásztor Melinda is üdvözölte a megjelenteket. A 3. osztályosok zenés műsorát Fidrus Bertalanné Marika néni tanította be.

Az 5-6. osztályosok első helyezett versét Kónya Boglárka 6. osztályos tanuló szavalta el, a 7-8. évfolyam nyertese Polgári Karolina 8. osztályos tanuló lett.

A 2017-es év helyezettjei: 

I. Kategória 5-6. osztályos tanulók

A zsűri tagjai: Csabai Julianna angol tanár, Nikházy Beáta angol tanár,

                       Zsigmondné Palicz Mónika angol tanár, szaktanácsadó 

1. helyezett: Kónya Boglárka (6. évfolyam, Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd, Felkészítő tanára: Medvéné Kovács Ágnes)

2. helyezett: Osvay-Szabó Blanka és Osvay-Szabó Bernadett (6. évfolyam, Szerencsi Rákóczi Ferenc Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Felkészítő tanáruk: Nagyné Gál Éva)

3. helyezett: Molnár István (5. évfolyam, Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola, Felkészítő tanár: Harasztiné Kádár Ágnes)

4. helyezett: Biriki Vanda (5. évfolyam, Dózsa György Tagiskola Kazincbarcika, Felkészítő tanár: Stubnerné Szabó Tünde)

5. helyezett: Vattay Dorka (6. évfolyam, Dózsa György Tagiskola Kazincbarcika, Felkészítő tanár: Radácsiné Tóth Erzsébet)

6. Molnár Zolna (6. évfolyam, Hernádnémeti Református Általános Iskola, Felkészítő tanár: Németh Edina)


II. Kategória 7-8. osztályos tanulók

A zsűri tagjai: Magnucz Zsolt szakmai tanácsadó (Oxford Kiadó),

                       Marissa Malley Louise nyelvi lektor, Szojka Anita angol tanító 

1. helyezett: Polgári Karolina (8. évfolyam, Pollack Mihály Általános Iskola Kazincbarcika, Felkészítő tanár: Molnárné Dudás Katalin)

2. helyezett: Földeák Levente (7. évfolyam, Edelényi Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Felkészítő tanár: Dr. Harcsáné Zsemkó Csilla)

3. helyezett: Csorba Nikoletta (8. évfolyam, Rónai Ferenc Tagiskola Miskolc, Felkészítő tanár: Varga-Juhász Bernadett)

4. helyezett Bánszki Máté (8. évfolyam, Rónai Ferenc Tagiskola Miskolc, Felkészítő tanár: Varga-Juhász Bernadett)

5. helyezett: Naár Vivien (7. évfolyam, Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola Sátoraljaújhely, Felkészítő tanár: Juhászné Ungvári Magdolna)

6. helyezett: Keresztfalvi Bence (8. évfolyam, Bolyky Tamás Általános Iskola Ózd, Felkészítő tanár: Medvéné Kovács Ágnes)

A helyezettek az Oxford Kiadó, az MM Publications, a Műszaki Kiadó, a Wondex Kft. és a Rónai Ferenc a gyermekekért Alapítvány értékes jutalmait vehették át.

Iskolánk Alapítványa különdíjban részesítette a Rónais diákjainkat is: Folyami Fanni, Kerekes Boglárka, Bánszki Máté és Csorba Nikoletta vehették át a munkájukért a jutalmat.

Köszönjük szépen a versmondó gyerekek színvonalas előadásait, a felkészítő kollégák áldozatos munkáját, iskolánk pedagógusainak a verseny lebonyolításában nyújtott segítségét.

Hegymegi Kiss Gábor

szervező tanár